Gitana Winery

RIESLING DE RHEIN

suché víno, ročník 2015
Hrozny jsou sbírány v září ručně a jsou zpracovány kontrolovanou fermentací v nerezových sudech. Barva s jemným zlatým tónem. Vůně intenzivní s nádechem broskví a meruněk s podtóny medu. Chuť bohatá, vyzrálá a minerální. Toto víno je tzv. food friendly. Může se podávat ke všem druhům sýrů. Nejlépe si ho však vychutnáte s mořskou rybou nebo bílým masem. Víno má potenciál k archivaci. Doporučujeme podávat vychlazené na 12-14 °C.
Hincesti

CHARDONNAY

suché víno, ročník 2016, barrique
Víno je vyrobeno z ručně sklízených hroznů odrůdy Chardonnay a zpracováno moderní technologii v nerezových tancích. Následnězrálo ve francouzských dubových sudech po dobu tří měsíců. Křišťálová barva, vyvážená chuť s ovocnými tóny, příjemně vytvářejí elegantní víno. Doporučuje se podávat k měkkým sýrům, rybě nebo kuřecímu masu.

SAUVIGNON BLANC

suché víno, ročník 2016
Víno je vyrobeno z ručně sklízených hroznů odrůdy Sauvignon Blanc a zpracováno modernítechnologii v nerezových tancích. Barva čirá se zelenými záblesky typické pro odrůdu Sauvignon. Vůně a chuťsvěží, s jemnými citrusovými tóny. Ideální k bílému masu a měkkým sýrům.Gosmit collection

MUSCAT GOLD

polosuché šumivé víno, ročník 2016
Šumivé víno Muscat Gold je vyrobeno z hroznů odrůdy muškát. Zpracování hroznů probíhá moderní technologií metodou cuve close. Barva jemně zlatová. Vůně svěží. Chuť příjemě osvěžujicí, ovocná. Ideální na oslavy jako aperitiv. Doporučujeme podávat vychlazené na 4-6 °C. Nejlepší v kombinaci s čerstvými ovoci.


Nabídka červených vín

Vinařství má v Moldávii velmi dlouhou tradici a zároveň sleduje nejnovější trendy v Evropě i na celém světě. Ve vinicích pěstují červené i bílé odrůdy vinné révy. Asi nejznámější je místní Muškát. Víno zlatavé barvy s něžným buketem a charakteristickou muškátovou chutí. Celkem se však na území Moldávie pěstují přes 30 odrůd vinné révy ve čtyřech oblastech. Proto i nabídka vín je velmi široká. Vyberte si moldavské červené víno nebo moldavské bílé víno, budete příjemně překvapeni plností chuti a vyzrálostí.