NÁŠ PŘÍBĚH

Víno je naše rodinná srdeční záležitost. V Moldávii, odkud pocházíme, bylo pěstování, výroba a prodej kvalitního vína hlavním zdrojem obživy naší rodiny, a to jak zprvu v domácích podmínkách, tak posléze i na místním vinařském závodě.

V roce 1999 jsme byli však z důvodu tíživých místních podmínek nuceni se přestěhovat do České republiky, moldavskému vínu jsme však zůstali věrni i nadále, a to proto, že věříme, že díky jedinečným přírodním podmínkám, kvalitní půdě a dostatku slunce, má moldavské víno potenciál být jedním z nejlepších na světě. 


5


Spolupracujeme s nejlepšími moldavskými vinaři na výrobě takového vína, jež svou chutí uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta. Vše však děláme i s ohledem k moldavské kultuře, přírodě i místním obyvatelům, jichž si velice vážíme. Propojujeme tradiční výrobu v dubových sudech s moderními přístupy tak, aby výsledek splňoval ty nejvyšší standardy kvality


Vše děláme s láskou a máme radost, že to oceňují i naši zákazníci, u nichž obliba našich produktů stále více roste. 


Zveme Vás na ochutnávku nejen moldavských vín do naší vinotéky v Kralupech nad Vltavou, kterou máme pro Vás otevřenou již od roku 2002.


Děkujeme,

Tým GOSMIT s.r.o.


Ing. Jiří Gospodinov

Ing. Marina Gospodinová

Ing. Tomáš Gospodinov

Ing. Natálie Buchtová (roz. Gospodinová)


MOLDAVSKO

Moldavsko se nachází v jihovýchodní části Evropy, mezi Ukrajinou a Rumunskem, v povodí Černého moře, odkud víno pochází. Země má roztříštěný reliéf, s nízkými kopci, slunnými náhorními plošinami a pláněmí lemovanými dvěma řekali Prut a Dněstr. Klima je mírně kontinentální, s vlivy od Černého moře. Nachází se na 46-47 stupni zeměpisné šířky, stejně jako ostatní slavné vinařsé oblastí v Evropě, na vinicích je podloží vhodné pro výrobu kvalitního červeného vína, v jižních oblastech a v centrální části země zejména pro červené víno.CHCEME BÝT VIDĚT